Výzkumné centrum pro strojírenskou techniku a technologii

Světová premiéra stroje Weldprint 1000 5AX vyvinutého v ČR ve spolupráci Kovosvit MAS a FS ČVUT

Hlavním bodem letošních zákaznických dnů firmy Kovosvit MAS pořádaných ve dnech 5. a 6. 4. 2017 bylo představení stroje Weldprint 1000 5AX. Stroj z kategorie Hybrid Manufacturing je vybaven hybridní aditivní technologií a umožňující vytváření kovových dílů metodou 3D tisku a jejich následné obrábění v jednom pracovním prostoru.

Reportáž z představení stroje, ve které Ing. Jan Smolík, Ph.D. z RCMT FS ČVUT Praze a technický ředitel KMAS Petr Heinrich představují nový stroj a technoligii 3D tisku, byla odvysílána 5. 4. 2017 na ČT24 - odkaz na iVysílání je zde (od 17.03 minuty).

Zprávu o odhalení stroje přinesl také zpravodajský portál iDNES.cz.

Více informací o nově představeném stroji vybaveném technologií HM naleznete v článku publikovaném v časopisu MM Průmyslové spektrum č. 3 a MM Průmyslové spektrum č. 4, podrobněji jsou stroj i technologie popsány v příspěvku publikovaném v časopisu Kovoinzert.

Zákaznické dny Kovosvitu MAS jsou již tradiční akcí, která láká všechny, kdo mají zájem o strojírenství, obráběcí stroje a vše, co s tím souvisí.

© VCSVTT 2018
Kruhy
Technologie třískového obrábění Laserové technologie Řídicí a pohonová technika Vývoj strojů a elementů Zkoušení a diagnostika strojů Automatizace výrobních zařízení Programování CNC strojů