Technologie jsou pro naši budoucnost zásadní, řekl Frans Timmermans v diskusi na ČVUT

Frans Timmermans navštívil laboratoř robotiky a výrobní techniky IPA v CIIRC ČVUT

Během své návštěvy Česka zamířil Frans Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise pro Zelenou dohodu pro Evropu („Green Deal“), i do Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Zde se v pondělí 26. září 2022 seznámil s řešeními pro udržitelný a chytrý průmysl vyvíjená v centru pro pokročilou průmyslovou výrobu RICAIP – Testbed pro Průmysl 4.0, v laboratoři pro Energetiku 4.0 a Centru města budoucnosti. Navštívil také laboratoř robotiky a výrobní techniky, která je provozována ve spolupráci oddělení IPA (Oddělení průmyslové výroby a automatizace) CIIRC a ústavů Ú12105 Ústav mechaniky, mechatroniky a biomechaniky a Ú12135 Ústav výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní. Druhou polovinu návštěvy věnoval F. Timmermans diskusi se studenty a vědci z Českého vysokého učení technického.

Celá zpráva o návštěvě Franse Timmermanse je ZDE