Ing. Filip Bartoš, absolvent Ústavu výrobních strojů a zařízení FS ČVUT v Praze, se umístil se svou prací na téma Effective Control of CNC Milling Machine Tool when Machining Complex Parts na 7. místě mezi TOP 10 diplomových prací ročníku 2023 ceny Wernera von Siemense.
Bruska BUD100, která byla vyvinuta ve spolupráci Slováckých strojíren, a. s. závod 08 – TOS Čelákovice, RCMT FS ČVUT v Praze a ÚVSSR FSI VUT v Brně, získala ocenění Inženýrské akademie ČR za rok 2022 v kategorii Vynikající realizovaný technický projekt.
Další ocenění spolupráce na vývoji mezi výzkumnou a průmyslovou sférou získal stroj v roce 2023, kdy získal hlavní Cenu Inovace roku 2023, kterou udílí Asociace inovačního podnikání ČR.
Mezinárodní patentová přihláška: Method of Surface Layer Removal from the Surface of Geometrically Complex Edges of Cutting Tools using Laser Stripping Method získala bronzovou medaili v kategorii průmysl na 15. mezinárodním veletrhu vynálezů a inovací INTARG Katowice 2022 a stříbrnou medaili na mezinárodním veletrhu nápadů, vynálezů a inovací iENA 2023.
Ing. Jiří Švéda, Ph.D. byl v roce 2015 vyznamenán medailí Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, krále českého za osobní přínos v oboru a k integraci v rámci Evropy.
Medailí Jiřího z Kunštátu a Poděbrad jsou oceňovány významné české i zahraniční osobnosti za jejich přínos v oboru a k integraci v rámci Evropy. Medaili uděluje ministru průmyslu a obchodu České republiky.
Projekt Centrum kompetence – Strojírenská výrobní technika získal ocenění Nejlepší spolupráce roku 2013, které uděluje TAČR za spolupráci mezi firmami a výzkumnou sférou.
Výsledky mezinárodního projektu FibreChain – „Integrated Process Chain for Automated and Flexible Production of Fibre-Reinforced Plastic Products“ do kterého bylo kromě zahraničních partnerů zapojeno také RCMT a Strojírna TYC, byly v roce 2013 na významném světovém veletrhu kompozitů JEC AMERICA oceněny prestižní cenou JEC Innovation Award 2013 v kategorii výrobních procesů.
V roce 2011 byl v soutěži Nejlepší spolupráce roku na prvním místě oceněn Mechatronický koncept vodorovných strojů, který vznikl ve spolupráci RCMT a TOS Varnsdorf.
V roce 2011 získal mechatronický koncept hlavní Cenu Inovace roku 2011, kterou udílí Asociace inovačního podnikání ČR.
V roce 2010 byl na MSV v Brně prof. Jaromír Houša oceněn Zlatou medailí za celoživotní přínos československému a českému strojírenství.
Na slavnostním zasedání Vědecké rady ČVUT dne 21. ledna 2020 byla udělena stříbrná Felberova medaile prof. Ing. J. Houšovi, DrSc.
Felberova medaile se uděluje za významnou pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT v Praze.