EIT Manufacturing

Doctoral School

EIT Manufacturing Doctoral School

ČVUT v Praze participuje díky svému členství v evropském konsorciu EIT Manufacturing v programu EITM Doctoral School. Jedná se o dvouletý paralelní kurz inovací a podnikatelství, který mohou doktorandi ČVUT absolvovat při svém doktorském studiu.

EIT Manufacturing Doctoral School přesahuje tradiční doktorandské studium a poskytuje mezinárodní dvouleté vzdělávání zaměřené na výrobní inovace a podnikání. Vzdělávací zkušenost je obohacena o pět měsíců mobility, ve kterých mají studenti možnost pohybovat se v akademickém i neakademickém prostředí.

Absolvování Doctoral School je uzavřeno EIT labelled certifikátem, který může být užitečným akcelerátorem vaší kariéry i v případě, že chcete nastoupit do vývoje v zavedené komerční firmě.

Přeměňte svou disertační práci ve start-up

Pokud jste doktorandem ČVUT a máte chuť a ambice na výsledcích svého výzkumu a svých technických znalostí postavit vlastní podnikatelský projekt, je toto skvělá příležitost pro vás. V rámci kurzu máte možnost pod vedením zkušených lektorů získat základy podnikatelství, propagace vlastního byznysu, komunikace s investory a další. Kromě znalostí je kurz skvělou příležitostí se osobně seznámit s kolegy z celé Evropy s podobnými ambicemi.

Pro studenty ČVUT v Praze je program ZDARMA.

Jak to probíhá

  • V prvním roce je hlavní náplní kurzu prohlubování znalostí o specifických výrobních aspektech, jako je ekologická výroba, robotika, výrobní systémy atd. Paralelně studenti pracují na myšlence obchodovatelného řešení pro své téma PhD studia, prostřednictvím designu metodologie myšlení.
  • Ve druhém roce program pokračuje ve zaměření na podnikatelské aspekty, protože účastníci vyvíjejí své vlastní inovace. Studenti pracují na definici a případném spuštění inovativního start-upu, který může být podporován i dalšími iniciativami EIT Manufacturing.

Doctoral School se koná každý rok v období od dubna do prosince. Kombinuje prezenční a on-line aktivity. 

Konkrétní termíny jsou zveřejňovány na webových stránkách EIT Manufacturing Doctoral School.

Náplň a podrobný program jednotlivých částí najdete na stránkách Summer School a Winter School.


V rámci EIT Manufacturing Doctoral School byly připraveny pro rok 2024 inovační webináře, které jsou zaměřeny na aktuální témata ve výrobě, jako digitální, etická, udržitelná výroba atd., a nabízejí informace umožňující hlubší pochopení těchto témat, což je nezbytným krokem k posunu směrem k inovativním, moderním a udržitelným výrobním technikám. Webináře vedou odborníci z partnerských univerzit EIT Manufacturing: University of Tartu, Mondragon University a Českého vysokého učení technického v Praze.

Témata a termíny webinářů v roce 2024:

KONTAKT

doc. Ing. Martin Mareš, Ph.D.

M.Mares@rcmt.cvut.cz

+420 605 205 913

Více o EIT Manufacturing Doctoral School