Rozvíjíme spolupráci se zahraničními partnery – Institute of Production Engineering and Photonic Technologies TU Vídeň

Rozvíjíme spolupráci se zahraničními partnery – Institute of Production Engineering and Photonic Technologies (IFT), TU Wien

Matěj Sulitka , zástupce vedoucího pro projekty spolupráce (s kolegy Petrem Vavruškou, Tomášem Fornůskem, Vojtěchem Votrubou a Tomášem Kratěnou, kteří se specializují na CAM programování a hybridní výrobu a robotiku) vedl v RCMT jednání o další spolupráci s prof. Fritzem Bleicherem, Gernotem Mauthnerem a Thomasem Trautnerem z IFT TU Wien – hlavními tématy byly evropské projekty zaměřené na aditivní a hybridní výrobu, monitorování procesů a digitálních dvojčat, optimalizace obrábění a robotiku. Rozvíjejí tak stávající úspěšnou spolupráci na evropských projektech.
Institut IFT TU Vídeň je jedním z předních evropských výzkumných pracovišť zaměřených na obor výrobní techniky a technologie, automatizace výroby a metrologie.